Jak to działa?

Od 1 marca 2022r. ministerstwo rodziny swoim rozporządzeniem radykalnie zwiększyło limit dopłat pracodawcy do posiłków pracowników - teraz kwota do 300 zł takiej dopłaty jest zwolniona ze składek ZUS. Dzięki temu pracodawca może skorzystać z dopłat do posiłków jako formy benefitu pracowniczego. Pracodawca zaoszczędzi na składkach ZUS do 740 zł rocznie za jednego pracownika. Zyskuje też sam pracownik – oszczędność do 690 zł w skali roku. Wszystko to sprawia, że 300 zł dofinansowania do posiłków dla pracownika może być idealną formą pozapłacowego benefitu.

Jak to funkcjonuje i w jaki sposób można z tego skorzystać współpracując z Best Meals?

Best Meals współpracując ze swoimi partnerami udostępnia przedpałacowe karty pracownicze z limitem 300zł do wykorzystania w innowacyjnym automacie serwującym gorące posiłki śniadaniowe, obiadowe, a także sałatki. Rozwiązanie jakie oferuje Best Meals to zapewnienie w każdym czasie świeżego, odpowiednio zbilansowanego i codziennie dostarczanego do maszyn posiłku. 24h dostępność posiłków, wygodna forma realizacji ich zakupu to coś co rozwiązuje problem wielu przedsiębiorców.

Każda z kart pracowniczych posiada unikatowy numer, a pracodawca ma możliwość przypisania go do danego użytkownika. Rozwiązanie zapewnia w każdym momencie wgląd w system rozliczania posiłków, a na koniec miesiąca przygotowywany i udostępniany jest dokładny raport dołączony do faktury za realizację posiłków.

, Dofinansowanie do posiłków

Jakie oszczędności dla pracodawcy i pracownika wprowadza to rozwiązanie?

Przykład wyliczenia dla Pracodawcy i Pracownika przy dofinansowaniu 300zł miesięcznie.

PRACODAWCAWartość oszczędności
Miesięczna oszczędność na 1 pracownika61,44 zł
Roczna oszczędność na 1 pracownika737,28 zł
PRACOWNIKWartość oszczędności
Miesięczna oszczędność dla pracownika57,44 zł
Roczna oszczędność dla pracownika689,28 zł
Łączna oszczędność pracownika i pracodawcy rocznie1426,56 zł

Jakie dodatkowe korzyści odczuje pracodawca  i pracownik wprowadzając tego typu rozwiązanie?

Wprowadzenie tego rodzaju benefitu przez pracodawcę umożliwia pracownikowi obniżenie kosztów związanych z podstawową potrzebą jaką jest zaspokojenie głodu przekładając to na domowy budżet. Zwłaszcza że lista wydatków statystycznego pracownika staje się coraz bardziej wymagająca i obciążająca. Inflacja, galopujące ceny w większości sieci handlowych, wzrost cen energii elektrycznej, to tylko niektóre z czynników mających na to bezpośredni wpływ. W obecnych niepewnych czasach rozwiązanie w postaci dofinansowania posiłków przynosi realne korzyści finansowe, zwiększając siłę nabywczą pracowników co przez każdego jest doceniane i stanowi dodatkowy atut dla pracodawcy.

Kwota 300 zł dofinansowania idealnie zapewnia możliwość regularnego odżywiania się pracowników i wspiera ich produktywność. Warto zwrócić uwagę na fakt, że firmy coraz częściej borykają się nie tylko z rotacją pracowników, ale i spadkiem motywacji i zaangażowania, a jak wiemy z badań przeprowadzonych przez Światową Organizację Zdrowia, regularne spożywanie posiłków podnosi wydajność pracowników aż o 20%. Z kolei pracownicy i kandydaci do pracy oczekują rozwiązań, które dadzą im większe poczucie bezpieczeństwa, są elastyczne i przede wszystkim praktyczne i użyteczne.

, Dofinansowanie do posiłków